Przejdź do treści

Jak sobie radzić z pesymistami – wkręć w pieluchy wielorazowe innych

  • przez

Poczytałaś trochę na temat wielorazowych pieluch, podekscytowałaś się i powiedziałaś o tym innym, a w zamian tylko usłyszałaś, że jesteś SZALONA? Czy ludzie mówią Ci, że nie będziesz się tego trzymać, że to strata pieniędzy, niehigieniczne lub mają inne mało konstruktywne komentarze? Zabranie innych na pokład z pieluchami wielorazowymi może być trudne, ale mam dla ciebie kilka wskazówek. Wkręć w rodzicielską podróż wielopieluchowania innych!

Czy potrzebujesz aprobaty?

Pierwszym krokiem jest realistyczne zastanowienie się, czyja aprobata jest Ci rzeczywiście potrzebna.

Jeśli mówimy o twojej mamie/siostrze/ojcu/współpracowniku/przyjacielu itp., pamiętaj, że NIE potrzebujesz ich zgody, aby to robić. Nie pozwól, aby ich negatywne nastawienie zniechęciło Cię do robienia czegoś, co naprawdę chcesz zrobić.

Prawda jest taka, że ​​chociaż wielopieluchowanie zyskuje na popularności, wciąż jest dalekie od głównego nurtu. Większość ludzi tak naprawdę tego nie rozumie. Nie powinno Cię to strofować, wiedząc, że w ciągu kilku miesięcy (lub za każdym razem, gdy urodzisz), będziesz mogła im pokazać na czym to polega, a nie tylko werbalnie próbować ich przekonać.

Jeśli mówimy o aprobacie twojego współmałżonka lub partnera, to jest trochę bardziej skomplikowana sytuacja. Idealnie, jeśli twój współmałżonek/partner będzie tak samo aktywny w zmianie pieluch jak ty, więc ich opinia MA znaczenie. Proponuję następujące rozwiązania, aby zaprosić współmałżonka na wielopieluchowy pokład:

Rozplanuj koszty pieluch

Pokaż koszty generowane podczas korzystania z pieluch wielorazowych vs. jednorazowych. Możesz skorzystać z poniższego artykułu

Pieluchy wielorazowe to duża inwestycja na start – nie ma co do tego wątpliwości! Ale nie zapominajmy, że można je kupować na bieżąco. Jednak nawet wybierając jedne z najdroższych dostępnych marek pieluch wielorazowych (np. AIO)  i tak wyjdziesz na finansowy plus, zwłaszcza jeśli masz więcej niż jedno dziecko. 

Dowiedz się, w czym jest problem?

Wiele osób mogą przekonać oszczędności, ale jeśli to nie zadziała, zastanów się, jaki mają problem z pieluchami wielorazowymi i spróbuj znaleźć rozwiązanie.

Martwią się o pranie?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby otrzymać PROSTĄ infografikę, jak prać pieluszki! 🙂

Boją się kupy?

Przypomnij im, że bez względu na to, jak będziesz pieluchować, będziecie mieć do czynienia z kupą, a czasami nawet Kupagedonem, z którym trzeba sobie poradzić. 

Myślą, że nie wytrwasz w wielopieluchowaniu  i zmarnujesz pieniędze?

Wyjaśnij, że naprawdę realnie przestawienie się na trzy dodatkowe prania tygodniowo (zakładając, że pierzemy co drugi dzień), nie wymaga od nas wiele więcej. To tylko drobna rutynowa zmiana w twoim życiu. Twoje dziecko zmieni jeszcze niejednokrotnie twoją rutynę. 

Uważają, że to niehigieniczne?

Pieluchy pierze się z detergentem, który odkaża je i pralkę, i usuwa wszystko, co obrzydliwe. Jeśli nie wierzysz, że Twoja pralka naprawdę się czyści, możesz ją również umyć. Powinno się to robić od czasu do czasu, niezależnie od wielopieluchowania 🙂 

Możesz także spróbować dowiedzieć się, co jeszcze byłoby przekonujące, np. statystyki i liczby odpadów na wysypiskach? A co z faktem, że przeciętnie niemowlęta w pieluchach wielorazowych odpieluchowują się szybciej niż dzieci w jednorazówkach? 

Pokaż, jak urocze są pieluchy wieorazowe!

No bo, czy w końcu nie są? 🙂

Na zakończenie pamiętajmy, że nie musisz iść na całość i rzucić się w wir wielopieluchowania na 100%. Jeśli się boisz, możesz wybrać jeden z naszych starterów dla noworodka i połączyć go z ekologicznymi  jednorazowymi pieluchami, aby wypróbować, który sposób i w jakich proporcjach Ci odpowiada. A jeśli Ci się spodoba (a razem z Matką Naturą mamy taką nadzieję!), możesz powoli budować swój stosik. 

Używanie pieluch wielorazowych w niepełnym wymiarze godzin jest jak najbardziej w porządku, jeśli się sprawdza w Twojej rodzinie.

Pamiętaj! Za każdym razem, gdy używana jest pielucha wielorazowa, oznacza to o jedną pieluchę mniej na wysypisku. Może to być wolniejszy proces, aby wyjść na zero, ale w końcu zaoszczędzisz też trochę pieniędzy, dzięki wielorazówkom w niepełnym wymiarze godzin.

A Wy, macie jakieś wskazówki, jak przekonywać członków rodziny, by byli otwarci na pieluchy wielorazowe? Podzielcie się nimi w komentarzach!

0