Przejdź do treści

Małe zmiany cz II

  • przez

Zmiany, niektóre są łatwe i przyjemne, do innych ciężko się przekonać nawet po podjęciu wyzwania. Czegokolwiek by nie dotyczyły, zmiany zawsze wynoszą nas poza strefę bezpieczeństwa. 

Czas na eko zmiany!
🍼Przejście z jednorazowych pampersów na wielorazowe pieluszki może wydawać się trudne i bardzo czasochłonne. Może na początku właśnie tak jest- ale po miesiącu łatwo przyzwyczaić się do nowego rytmu tygodnia. 
🧻 Ręczniczki kuchenne, może nie są bardzo „dramatycznym ekologicznie” wyborem, jednak do produkcji celulozy marnuje się ( tak, niestety – marnuje a nie wykorzystuje) tyle litrów wody, że celuloza przestaje być produktem dobrym dla środowiska. Coraz częściej mówi się o tym, że zagraża naszej Mateczce podobnie jak plastik. Więc może zamiast tysiąca pińcet wydanego na 25678 rolek reczniczkow kuchennych, pociąć starą koszulkę i używać milion razy?🙌
💄Na koniec moja ulubiona zmiana- waciki kosmetyczne. Dodajemy po jednym w ramach gratisu do naszych paczek, bo sama wiem, jak szkoda było mi kupować takie waciki! Ale naprawdę warto ! Codzienny demakijaż, tonizowanie buzi. Ilości zużywanych rocznie wacików są kosmiczne. Ja z tego kosmosu zeszłam i aktualnie używam 10 .

0